Франції та Німеччині байдужа українська Конституція, проте, цікавить безвізовий режим?

05:13
Берлін та Париж вже не вимагають від Києва невідкладних змін до Конституції в контексті статусу Донбасу, проте, європейські активісти вимагають якнайшвидшого ухвалення пакету законів з так званого "безвізового пакету".
Зокрема, європейські учасники нормандського формату відійшли від вимог до України щодо невідкладного внесення змін до Конституції про "особливий статус Донбасу", які досі лунали від них на кожній зустрічі. Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди" за підсумками зустрічі зі ЗМІ глав МЗС Німеччини та Франції Франка-Вальтера Штайнмаєра та Жана-Марка Еро.
Під час прес-конференції, що тривала більше ніж півгодини, жоден з міністрів не згадав про потребу внесення змін до Конституції. Натомість ключовою вимогою до України тепер є законодавча підготовка до проведення виборів.
"Ситуація з безпекою не може бути виправданням тому, щоби ми припинили рухатися до схвалення закону про вибори", - наголосив Штайнмаєр.
Це, водночас, не означає, що пункт Мінська про конституційні зміни став неактуальним, але він вже не вважається першочерговим.
"Всі пункти Мінська є чинними. Але ми дуже уважно слідкуємо за їхньою послідовністю, і наступним є проведення виборів", - пояснив він, відповідаючи на запитання "Європейської правди" про те, чи лишається чинною вимога про зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу.
"Конституційні зміни – це частина мінських домовленостей, але їхня логіка полягає в тому, щоби показати мешканцям Донбасу, що саме вони визначають, що і як робити на Донбасі.
Але конституційні зміни не мають легітимізувати тих, хто зараз перебуває при владі на Донбасі", - пояснив, ситуацію, яка склалася, глава МЗС Павло Клімкін.
Крім того, громадська ініціатива "Європа без бар'єрів" звернулася до народних депутатів та президента України із закликом здійснити кроки, які дозволили б ЄС офіційно зафіксувати повне виконання Україною безвізових критеріїв.
Про це йдеться у зверненні, розміщеному на сайті ініціативи.
"Два прості кроки дозволили б стороні ЄС офіційно зафіксувати повне виконання Україною безвізових критеріїв та надати достатні аргументи Європейській Комісії подати Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз українцям", - наголошує "Європа без бар'єрів".
Зокрема, як нагадують експерти, необхідно завершити формування керівного складу Національної агенції з питань протидії корупції та запустити роботу цієї інституції в першому кварталі 2016 року, а також забезпечити повернення в українське законодавство стандартів ЄС щодо електронного декларування статків посадових осіб.
Як наголошується в заяві, прийнятий Верховною Радою України 16 лютого 2016 року Закон про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (3755) не відповідає вимогам ЄС.
"Відтак, громадська організація Європа без Бар’єрів звертається до президента України із закликом скористатись правом вето щодо закону №3755, та надати в рамках процедури пропозиції, врахування яких забезпечить відповідність закону раніше чинним стандартам. Далі – ми вимагаємо від народних депутатів України розглянути вказані поправки як невідкладні", - підкреслює громадська ініціатива.
"На сьогодні залишилось критично мало часу на те, аби дотриматись неодноразових обіцянок керівництва держави досягти безвізового режиму з ЄС у 2016 році. При подальшому зволіканні, а також при повторенні спроб ввести в оману ЄС та українську громадськість, часові рамки запровадження безвізового режиму для громадян України можуть розтягтись на невизначений час, а наявне вікно можливостей може зачинитись", - відзначає "Європа без бар'єрів".
Нагадаємо, 18 лютого Верховна рада ухвалила три закони: про прокуратуру, про Нацагенцію з повернення та управління незаконно виведеними активами та про спецконфіскацію і арешт майна. Всі три ЄС визнав такими, що повністю відповідають європейським вимогам.
Водночас, представництво ЄС в Україні публічно обурилося з приводу закону про електронні декларації, ухваленого Радою у вівторок - в ньому виявилися норми, які суперечать вимогам ЄС та порушують зобов'язання України.

"ФЛУКТУАЦІЯ ДУМКИ"

Share this

Related Posts

Previous
Next Post »