У Києві - гострий дефіцит лікарів

08:27 Add Comment
Столична профспілка медичних працівників стурбована станом галузі через низький рівень фінансування. Про це заявила голова Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Канаровська.
Вона зазначила, що протягом останніх років чиновниками так і не була напрацьована єдина концепція реформи галузі охорони здоров'я. При цьому ні в одній із запропонованих програм реформування, за її словами, не була визначена система фінансування, тобто конкретно - на що будуть витрачені гроші і як вони надійдуть до лікарні.
“У цьому році замість 5% від валового національного доходу ми маємо 2,5%. У нас фінансування зменшено на 2,5 млрд грн.”, - зазначила Канаровська. За її словами, через такий стан фінансування залишається критичною ситуація з кадровим забезпеченням галузі, оскільки молоді спеціалісти не хочуть працювати лікарями.
“Важко привернути кадри. Сьогодні ми відчуваємо кадровий голод. Випускники ВУЗів не хочуть йти на нашу злиденну зарплату”, - сказала вона, додавши також, що система соціального захисту неефективна, немає можливості забезпечувати медпрацівників житлом. “У Києві в первинній ланці працюють сьогодні в основному пенсіонери, нам не вистачає близько 500 дільничних терапевтів, 100 рентгенологів, 100 інфекціоністів, 200 лікарів на “швидкій допомозі”... Наша зарплата - лікар в середньому отримує 100 доларів, медсестра на 400 грн. менше, а санітарка взагалі незрозуміло скільки, за нами лише Сомалі і Конго стоять. З працюючих на ділянках у нас 200 працівників віком старше 80 років”, - прокоментувала голова столичної профспілки медиків. При цьому вона звернула увагу на застарілу техніку та обладнання медичних закладів, відсутність препаратів, а також відсутність коштів на охорону праці, зокрема - халати, дезінфікуючі засоби та інше медперсонал купує за власні кошти.
“У два рази зараз виросте комуналка. Як лікарні, що фінансуються з бюджету, впораються з такими витратами. Що буде з лікарнями? І нас дуже хвилює, чи не буде це штучним кроком до приватизації. Наші борги за комуналку зашкалюють - по 150-170 тис. в одній мед.установі. І ця мед.установа може бути визнана неплатоспроможною і потім знайдеться той, хто погасить цей борг і забере лікарню. І буде вона вже приватна”, - зазначила Канаровська.
За словами заступника голови Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Сергія Кубанського, держава повинна переглянути обсяги фінансування галузі та особливу увагу приділити питанню оплати праці медиків. “Держава повинна забезпечити виконання своїх зобов'язань по фінансуванню галузі охорони здоров'я до тих рівнів, які передбачені Всесвітньою організацією охорони здоров'я, щоб галузь хоча б виживала... А питання зарплати медпрацівників повинно бути вирішене кардинально – вона має бути піднята в рази", - сказав Кубанський.

Людина Розумна, "Флуктуація думки"