Путін у захваті від блокади Донбасу...

18:38 Add Comment
З джерел в апараті голови уряду Російської Федерації, журналістам українських медія та виданню "Єврорепортер" вдалося дізнатися, що звістка про товарну блокаду Донбасу, яка триває вже більше двох тижнів, була напрочуд позитивно сприйнята у Кремлі, адже так чи інакше, на переконання російських урядовців, Україна невдовзі буде змушена компенсувати енергетичні втрати, заподіяні відсутністю високоенергетичного вугілля, або придбанням його в Росії, або повернення до прямих контрактів з "Газпромом" на постачання російського газу, або придбання не менш коштовної для України російської електроенергії.
При чому, за найбільш очікуваним у Москві сценарієм, повернення України до переговорів із "Газпромом" про постачання блакитного палива має відбутися вже до кінця поточного місяця. Для цього, як підтвердили в оточенні Дмитра Козака, "Газпром" отримав доручення в найближчий час розробити додаткові пропозиції для української сторони в контексті тимчасового пом'якшення умов співробітництва, а також розглянути можливі варіанти "судового примирення" за позовами у міжнародних судових інстанціях.
Чи варто нагадувати, що у разі того, як Київ у стані енергетичної скрути знову буде змушений пристати на запропоновані йому пропозиції співпраці з Москвою, нові додаткові політичні умови, як-то невідкладна "федералізація", "російська мова - друга державна", реінтеграція "ДНР" і "ЛНР", та інші традиційні "хотєлки" Кремля не змусять на себе довго чекати? 
Більш того, Москва із неприхованим захопленням стежить, як стрімко втрачають суспільну підтримку добробатівці-патріоти, що демонстрували неаби-яку мужність та достойний наслідування героїзм в Іловайську, Дебальцевому, Щасті, Широкиному тощо, проте, на догоду одному з вітчизняних олігархів, кинулися раптом блокувати окуповані території Донбасу без попереднього прорахунку суто техногенних наслідків цього. А цими наслідками вже стають веєрні відключення електроенергії в житлових будівлях, знеструмлення містоутворюючих стратегічних підприємств та об'єктів інфраструктури.
Не вже не вистачає розуміння, що енергетичний колапс по всій Україні не стільки доб'є і без того не дуже високий рейтинг довіри до влади, скільки остаточно поховає надії блокувальників самим обійняти високі виборні посади в поки що теплих кабінетах на Банковій та Грушевського?
А тим часом у Кремлі радітимуть, що на Україні - "території їх стратегічних інтересів", як публічно наголошує міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, не залишиться гідних та адекватних сил, здатних, спираючись на підтримку населення та міжнародного співтовариства, чинити безпрецедентний опір зовнішній агресивній гібридній експансії з боку Росії.
Ви гадаєте, чому на окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей, де фактично встановлені жорстко керовані ззовні маріонеткові промосковські режими Плотницького-Захарченка, насправді вже майже не лишилося добровольців для поповнення сформованих за всілякої допомоги Росії двої армійських корпусів? Насамперед, слід відзначити значно додавшу в майстерності українську армію, яка вже не соромиться воювати, і про це стає відомо широкому загалу на окупованих територіях, особливо в останні декілька тижнів інтенсивного вогневого зіткнення на лінії розмежування. А коли працюють державні підприємства, заводи і фабрики, навіть в умовах окупації виплачується заробітня плата, у місцевих робітників дійсно, аби прокормити свої сім'ї, немає мотивів брати в руки зброю і пускатися в сумнівні авантюри проти урядових військ України.
Неможна не погодитися із тезами українських урядовців із приводу того, коли внаслідок блокади станеться зупинка виробничих процесів на державних підприємствах України, що на окупованих територіях, тисячам шахтарів, металургам та представникам інших професій скрута й безвихідь стануть найкоротшими дороговказами до лав так званих "ополченців".
Виходить, Москва не в змозі і надалі вербувати найманців для "обслуговування" всього того "воєнторгу", що вона звезла на Донбас, бо рівень втрат вбитими і пораненими чи не вперше за останні три роки конфлікту реально відлякує тих небагатьох авантюристів, бо повернувся до розмірів найзапекліших бойових зіткнень за всю історію АТО. Мало кого надихає перспектива банально недожити до кінця укладеного контракту.

Поліція викрила схрон вогнепальної зброї вдома в прихильника Тимошенко

13:37 Add Comment
Уікенд на Сумщині не обійшовся без скандалу, повідомляє видання "Єврорепортер". Так, 18 лютого п.р. в Сумській області правоохоронцями проведено санкціонований обшук за місцем проживання у помічника колишнього голови Сумської обласної ради. На переконання правоохоронців, радник ветерана АТО і депутата облради Семена Салатенка з ВО "Батьківщина", відомого за позивним "Депутат", виявився причетний до незаконного обігу зрої та засобів ураження. 
За результатами обшуку, виявлено та вилучено автомат «Калашникова» (на фото, ймовірно, АК-74), гранату «Ф-1» та велику кількість набоїв різного калібру. При цьому правоохоронцями не відзначається, що саме вилучено у результаті обшуку - армійській автомат, чи його "прослаблена", мисливська версія, також відома під назвою "Сайга-МК" із необернено заблокованим на заводі режимом ведення автоматичного вогню, а також неможливістю вести вогонь при складеному прикладі (саме, як на тому ж фото).  
Але у будь-якому випадку, зберігання такої вогнепальної зброї без відповідної акредитації у дозвільній системі, підготовчих курсів та наявності спеціального сейфу суворо забороняється і вважається кримінально карним злочином.
Тому, в даний час Головним управлінням Національної поліції в Сумській області вирішується питання щодо порушення кримінального провадження за ч.1 ст.263 КК України ("незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами"). 
Правоохоронцями вживаються невідкладні заходи, спрямовані на експертну оцінку вилучених засобів ураження, встановлення джерела походження зброї та боєприпасів.
Постає закономірне питання, навіщо пересічному громадянину із активною громадською позицією, який є радником депутата облради, що демонстративно прагне порядності й законності, вимагаючи її від своїх виборців, знадобився такий переконливий арсенал нелегальної зброї?
І це напередодні проведення масових заходів із вшанування пам’яті героїв Небесної сотні?!
Чи може це Семен Павлович, повернувшись з АТО, де перебував у складі підрозділу забезпечення (госпчастина) полку патрульної служби поліції "Дніпро-1", як-то нерідко буває, "закрутився" із виборами до місцевих рад 2015 р., а потім виконуючи обов'язки голови Сумської обласної ради депутатів 2016 р., та й "забувся" здати й віддав на зберігання помічникові, чи "прихопив" для товариша на добру згадку про Донбас?
От тільки знову постає риторичне питання: а навіщо ж отим політикам та їх прислужникам справжня вогнепальна зброя? Це ж як треба боятися простих людей та відповідальності, щоб свідомо йти на кримінальний злочин, аби приспати свою совість? 

"Флуктуація думки"