Мустафа Найем и Карибський капкан Левочкина

07:19 Add Comment
На відміну від Сергія Лещенка, репутацію якого заплямував квартирний скандал і дружба з олігархом Григоришиним, його соратник по фракції БПП Мустафа Найєм вдало експлуатує імідж “непідкупного” антикорупціонера. Попри чутки, що своєю запаморочливою кар’єрою: від клубного музиканта – до “смотрящего” за НАБУ і САП, він зобов’язаний протекції одного із старожилів українського політикума. В ситуації розбирався журналіст Олексій Степура на шпальтах видання “Майдан”.
Наводилися і приклади можливої причетності цієї людини до нинішньої діяльності так званих “єврооптимістів”. Рік тому, коли Найєм і Лещенко намагалися створити на базі “ДемАльянсу” політичну партію, повідомлялося про підтримку цього проекту бізнесменом Ігорем Тинним, частина компаній якого записана на “льовочкінські” офшорки.
Лещенко тоді у відповідь заявив, що “жодного разу не бачив Ігоря Тинного, не зустрічався з ним і навіть не чув його прізвища”. Хоча в редакційній статті на “Українській Правді”, Тинному колись приписували зв’язок з одіозним Семеном Могилевичем.
Найєм, в свою чергу, утримався від коментарів, але невдовзі назвав Ігоря Тинного своїм другом і подякував за підтримку заходу на пам’ять загиблого Павла Шеремета.
Згідно з численними публікаціям ЗМІ та журналістським розслідуванням, Ігор Тинний є близьким партнером по бізнесу Івана Фурсіна та Сергія Льовочкіна. Сьогодні він входить до наглядової ради ПрАТ “Київспецтранс” (підприємство, що займається вивозом зі столиці сміття), а в 2013-2015 роках – очолював наглядову раду ПрАТ “Закарпаттяобленерго”.
Крім енергетики (сумнозвісні міні-ГЕС, які знищують малі річки України) і сміття Ігор Тинний займається нерухомістю та ресторанним бізнесом. Зокрема, “Українська Правда” називала його власником розважального комплексу Caribbean Club.
Цей заклад, як виявляється, є справжнім інкубатором “нових облич” для української політики.
Саме в Caribbean Club колись грав на барабані майбутній журналіст Мустафа Найєм, а барменом “підробляв” Владислав Каськів – відомий “грантожер” і “громадський активіст” епохи Померанчевої Революції, а за сумісництвом – приятель Ігоря Тинного та Сергія Льовочкіна.
Цікаво, що влітку 2005 року каськівська “Пора” захищала бізнес-інтереси Тинного в конфлікті навколо землі “Першої взуттєвої фабрики “Київ”. “Українська Правда” тоді присвятила цим подіям велику публікацію, де наводилися прямі цитати висловлювань бізнесмена.
Через десять років, в 2015 році компанія Тинного ТОВ “Акванова” фігурувала в розслідуванні корупційних афер Держінвестпроекту Каськіва за часів Януковича. Щоправда, у підсумку Тинний отримав від Нацполіції довідку про невстановлення фактів протиправної діяльності.
Як легко пересвідчитись, з Caribbean Club пов’язаний і бізнес молодшого брата нардепа Мустафи Найєма – правника Масі Найєма. Його юридична фірма Miller обслуговує цей заклад від часу свого заснування в 2009 році. Про це свідчить вдячний запис на веб-сторінці компанії в рубриці “відгуки клієнтів” за підписом Андрія Таранова.
Директор та співвласник Caribbean Club Андрій Таранов, як стверджують обізнані люди, є людиною Тинного. Зокрема він фігурує як “представник громади і активіст” в складі комісії Київміськради, утвореної для вирішення проблем навколо сміттєзвалища в Підгірцях. Цей об’єкт має критичне значення для бізнесу ПрАТ “Київспецтранс”, в наглядовій раді якого Ігор Тинний захищає інтереси ТОВ «Геотрон» (володіє 46,8 % акцій підприємства).
Представником від ПрАТ “Київспецтранс” у складі комісії Київміськради виступає Володимир Попович. В минулому він очолював ТОВ “Троя”, та інші підприємства, зареєстровані на вулиці Симона Петлюри, 4, що співпадає з юридичною адресою ТОВ “Карібіан Клуб” і фактичним розташуванням закладу.
Цікаво, що Володимир Попович працював помічником нардепа Андрія Шевченка, колишнього телеведучого “5 каналу” і це свідчить про його небайдужість до “молодих облич” української політики.
Влітку 2007 року Інтернет-видання “Обозрєватєль” повідомляло про вояж на Кубу Владислава Каськіва в компанії Ігоря Тинного (“наближеного до газового олігарха Дмитра Фірташа”) та Андрія Шевченка, якого тоді назвали власником Caribbean Club. Нібито таким чином вони відсвяткували закриття політичного проекту “Пора” після відповідних домовленостей Каськіва з “регіоналами”.
Зауважимо, що Caribbean Club процвітав задовго до отримання Масі Найємом в 2007 році диплому в неїснуючому вже  Міжнародному Соломоновому Університеті. Навіщо керівникам закладу знадобилися послуги молодого і недосвідченого юриста – не зовсім зрозуміло. Ймовірно, йому допомогли таким чином розпочати власний бізнес якісь впливові люди.
Зазвичай Масі Найєм розповідає, що починав свою кар’єру правника в мережі ресторанів ”Козирна карта” і обслуговував там одного із співзасновників. Насправді йдеться про Іскандера Борисовича Кірімова – відомого в минулому кримінального авторитета на прізвисько “Татарин”. Про ділові стосунки Масі Найєма з цією людиною свідчить той факт, що він числиться керівником заснованого в 2011 році “Татарином” в Сімферополі ТОВ “Кіртат-Бальрус”.
Відповідаючи автору цієї статті Масі Найєм роз’яснив, що колись викладав сальсу в Caribbean Club, а сьогодні юридична компанія Miller підтримує цей “малий бізнес”. Йдеться про легальне співробітництво: “реєстрацію ліцензій, оформлення людей, перевірку документів”, а розмір отримуваної винагороди є комерційною таємницею.
Масі заперечує, що Caribbean Club належить Тинному, однак визнає, що обслуговував “його закладСоздать сообщениеи” і позитивно характеризує бізнесмена. За словами брата нардепа, той “не працює з державним бюджетом, не краде гроші у народу і не політик”. Для Масі “байдуже з ким пов’язують Тинного”, а Сергія Льовочкіна він називає “мудаком, якому не подасть руки”.
Тим не менше, власне джерело автора публікації стверджує, що Льовочкін свідомо допомагає Найєму через Тинного. Цей механізм впливу на амбіційного депутата, який має армію прихильників в соцмережах, вхожий в АП, НАБУ, Генпрокуратуру, Нацполіцію і посольства країн Заходу, є вкрай важливим для Льовочкіна.
Ігор Тинний, як свідчать його пости в Фейсбуці, підтримує зв’язок не лише з братами Найємами, але й з іншими “борцями з корупцією”. Зокрема, він фамільярно  називає “дружбаном” колишнього кореспондента “Інтера” Романа Бочкалу, фігуранта компрометуючого листування з кремлівською пропагандисткою Марією Столяровою.
Зазначимо, що днями Романа Бочкалу обрали в Раду громадського контролю за діяльністю НАБУ від ГО “Стоп Корупції” і з урахуванням вищевикладеного цей факт можна сміливо занести в актив Сергія Льовочкіна.
І на завершення, короткий фрагмент з веб-конференції з журналістом Мустафою Найємом від 2009 року:
“Олег, Киев: – А если бы вам предложили вступить в партию – пошли бы, а?
Мустафа Найем: – Никогда. Потому что зачем одевать на ногу капкан, если можно без него бежать проще, быстрее и быть свободней”.
Наведена цитата яскраво характеризує “послідовність” і принциповість” Мустафи Найєма, кар’єра якого – так само як і Владислава Каськіва – є наочним прикладом експлуатації “нових облич” в українській політиці, яких правдивіше було б назвати “новими ширмами”, за якими ховаються справжні “хазяї життя”.

"НМ"

Онлайн-флешмоб #365днівобмежень: подбробиці...

06:41 Add Comment
Организація «Крим-SOS» проводить онлайн-флешмоб #365днівобмежень, присвячений проблемам внутрішньо переміщених осіб з анексованого Криму і окупованої частині Донбасу.
Переселенцям пропонують ділитися прикладами дискримінації, з якими вони зіткнулися за останній рік у зв'язку з ухваленням постанови Кабінету Міністрів України № 365. Учасники флешмобу публікують свої історії в Фейсбуці з хештегом #365днівобмежень.
«Якщо у Вас або ваших близьких і знайомих, які переїхали з Криму і Сходу України, є історії з оформлення пенсій, інших соціальних виплат та їхніх перевірок органами соціального захисту, якими Ви хотіли б поділитися з іншими і донести свою позицію щодо існуючого порядку, приєднуйтесь», – зазначають організатори.
Флешмоб триватиме до 16 червня.
Кабмін України ухвалив постанову № 365 8 червня 2016 року. Документ, зокрема, передбачає, що рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам щомісячних соціальних виплат за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування має ухвалювати спеціальна комісія. Представники низки громадських організацій критикують деякі положення документу і вважають їх дискримінаційними.

"ФМ"

Народный герой

09:36 Add Comment
Очерком о сравнительно недавно погибшем друге и сослуживце, и о незаурядном событии чествования защитников Украины в Кропивницком поделился военно-политический эксперт, полковник запаса Рафаэль Люкманов, сообщает "Украинский диссидент".
Домашние хлопоты затягивают. Вот и в то утро четверга телефонный звонок с незнакомым номером раздался неожиданно. Приятный женский голос: “Ваша статья про Юрия Олефиренко. Вы очень тепло написали про него. Мы бы хотели, чтобы вы его представили на церемонии награждения Народным Героем в Кропивницком. Церемония завтра. Утром выезжаем на автомобиле. У вас получится?”. Сразу же в голове пронесся вихрь мыслей.
Всплыло все. От момента первой встречи ярким солнечным днем в расположении 9 отдельной бригады Специального назначения, до прощания с бесконечно добрым человеком в его родном Кировограде… Конечно могу! Форма одежды, в какое время выезд, к чему быть готовым. Весь день прошел под впечатлением от разговора. Позвонил друзьям, с которыми мы все вместе служили и съели пуд соли, предупредил о событии, договорились о встрече. Утром увидел эту удивительную женщину. Коротко – это, как я понимаю вы? Меня зовут Валентина Леонидовна, но можете называть меня Мэм. Так проще. В дороге, естественно, мы не молчали. Она рассказала о своей жизни, я вкратце рассказал о себе.
Действительно, Земля круглая, а как говорили у нас в спецназе: она имеет форму чемодана, и он застегнутый. Все ребята, которые служили в нашей системе или непосредственно знали друг друга, или были знакомы максимум через два рукопожатия.
Вот и Мэм встретила впервые этого смуглого паренька в Кабульском госпитале в то далекое время, когда Юра еще был на срочной службе в 668 отдельном отряде специального назначения. У них созвучные фамилии. Так и стали с тех пор они называть себя – тетя и племянник. Много утекло воды с той первой встречи. Племянник успешно служил в своей родной бригаде, где проходило его становление как офицера.
Оттачивал профессиональные навыки, навыки работы с людьми, методическое мастерство… Нужно сказать, что служба в войсках специального назначения имеет свою тонкую специфику. И она напрямую связана с теми задачами, которые по боевому применению необходимо выполнять.
Это длительное нахождение в тылу противника со своей группой, и не просто нахождения, а выполнения задач в условиях полицейского и контрразведывательного режима, жесткого противодействия со стороны войск охраны тыла и все это при дефиците сна, питания и ограниченного водного ресурса, в любую погоду.
До сих пор, когда на улице идет снег или дождь и все это сопровождается ветром, мы говорим – разведчик такую погоду ждет с шестого класса.
Эта специфика накладывает отпечаток на взаимоотношения в коллективе.
У нас совершенно спокойно можно было услышать обращение между офицерами и солдатами, сержантами по имени и отчеству. Спокойное общение, чего практически невозможно представить в пехоте. Но ни о каком нарушении субординации не могло идти и речи! Да, в поле командир управляет своей группой, парашюты такие же как и у солдат, рюкзаки и груз точно такой же (а скорее и больше), вооружение и снаряжение одинаковое, точно так же глотает километры, выплевывая легкие… Но груз ответственности за выполнение задачи, груз ответственности за подчиненных неизмеримо больше. И солдаты это понимали.
Именно уважительное отношение к подчиненным и характеризовало офицеров в наших войсках. Именно это и привлекало к ним людей. Именно эта черта и характеризовала Юру как командира. Именно эта черта и выделяла его уже на этой войне как командира территориального батальона, а впоследствии и командира морского спецназа.
В разговорах и воспоминаниях дорога пролетела очень быстро – вот и уютный город, успевший стать родным. Каждая улица хранит отпечатки событий того далекого довоенного времени, когда мы были молоды, уверены в своих силах и готовились к войне, когда на нас остальные смотрели несколько ошарашенно, мол о какой войне вы говорите?
Для чего вы мучаете себя и личный состав? Вам что больше всех надо? Мы никого не слушали, настойчиво делали свое дело и не ждали за это ни наград, ни благодарностей…
Мы всегда твердо знали – если завтра война, мы ее встретим достойно. Главное никому не верить и делать свое дело, как и нас в свое время учили. Печально, но в числе погибших спецназовцев 3-го полка были ребята, которые проходили у нас подготовку, но мотивация спецназовца пришла к ним слишком поздно…
Быстро прошла организационная часть мероприятия. Перед театром, возле родной части Юры стали собираться люди. Мы стояли, группа ветеранов 9-й отдельной Бригады СпН и говорили. Говорили про то, как Юра жил, как служил, вспоминали и смешное и печальное.
Вновь подходившие ребята интересовались – что, наконец-то Юру наградили Героем Украины? Нет, отвечал я. Это награда – Народный Герой, это признательность народа, которая стоит намного больше формального признания государством заслуг своего гражданина. Признание народа бесценно и живет в веках.
Трудно было говорить со сцены о уже погибшем в бою под Мариуполем товарище. Ком стоял в горле, потому что сердце никак не может смириться с тем, что его уже нет, твоего товарища, отличного офицера и достойного семьянина… Награду вручили жене. Никто и никогда не сможет оценить, в каком-то измерении то количество горя, которое обрушивается одновременно со словом вдова…
Затем награды вручали родственникам погибших защитников Родины, живым Героям…
Тяжело об этом писать, особенно тогда, когда с фотографии на вас смотрит молодая красивейшая женщина, а на сцене с ее портретом стоит маленький мальчуган, который уже никогда не сможет уткнуть свою мордочку в мамкину подмышку…
Вечная слава Героям! Будем жить!

"ФМ"

Алименты на детей обяжут платить больше и по усмотрению их попечителей

09:23 Add Comment
Президент Петр Порошенко подписал закон, который предусматривает увеличение минимального размера алиментов с 30% до 50% прожиточного минимума для ребенка. Об этом говорится на сайте Верховной Рады, сообщает "Украинский диссидент".
Согласно подписанному закону, минимальный размер алиментов на одного ребенка вырос с 30% до 50% прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста. Согласно закону, размер выплат должен быть достаточным для обеспечения гармоничного развития ребенка.
Способ взыскания алиментов определяет тот из родителей, с кем проживает ребенок.
В документе также отмечается, что алименты являются собственностью ребенка, а родитель, на имя кого они выплачиваются, распоряжается алиментами исключительно по целевому назначению в интересах ребенка.
В то же время взыскатель алиментов имеет право обратиться в суд с заявлением о выдаче судебного приказа о взыскании алиментов в размере на 1 ребенка – 1/4, на 2 детей – 1/3, на 3 и более детей – половина заработка или дохода плательщика алиментов. Но эта сумма не может превышать 10 прожиточных минимумов на ребенка соответствующего возраста, т.е. от 13550 до 18600 грн.
Как выясняется, прожиточный минимум в 2017 году в Украине для детей до 6 лет составляет с 1 января 2017 дo 30 апреля – 1355 гривен, с 1 мая дo 30 ноября – 1426 гривен, с 1 декабря – 1492 гривны.
Для детей от 6 до 18 лет: с 1 января 2017 дo 30 апреля – 1689 гривен, с 1 мая дo 30 ноября – 1777 гривен, с 1 декабря – 1860 гривен.
Таким образом, самый минимальный платеж на 1 ребенка до 6 лет вырастет с 429 грн. до 713 грн., однако, плательщик алиментов теперь в праве требовать у ви-за-ви отчетности по использованию средств, включая расходные накладные и товарные чеки.
Одновременно с этим, как сообщили нам специалисты, вероятно уже в скором будущем усложнится процедура определения заработка плательщика алиментов и, следовательно, судебного установления размеров денежного содержания на несовершеннолетних детей, которая будет проводится в рамках суда по бракоразводному или другому гражданскому процессу и неотвратимо включать в себя проверку поданных налоговых деклараций и государственных реестров движимого и недвижимого имущества представителей обоих сторон.
"ФМ"